دوره های آموزشی

آموزش رنگ ها در طراحی گرافیک

دانلود
1590 بازدید

آموزش رنگ ها در طراحی گرافیک که خیلی درخواست شده بود رو براتون آماده کردم. تو این ویدیو از انتخاب رنگ ها تا تعداد رنگی که لازم داریم و نحوه استفاده در طرح رو به شما آموزش میدم.

 

موضوعات آموزش داده شده در ویدیو :

رنگ ها : ما یک چرخه رنگ داریم و که هر رنگ این چرخه دارای دو حالت تیره/روشن و Saturation هست.

چند رنگ؟ : پیشنهاد می کنم تو طراحی گرافیک از 3 یا 4 رنگ برای طرح هات استفاده کنی. اگه می خوای هنری تر بشه از 2 رنگ یا بالای 4 رنگ استفاده کن.

انتخاب رنگ اصلی : برای انتخاب رنگ اصلی یا می تونی سلیقه ای عمل کنی یا حرفه ای تر بر اساس روانشناسی رنگ انتخاب کنی که روانشناسی رنگ هارو تو ویدیو گفتم.

انتخاب رنگ های مکمل : با تمرین بیشتر یاد می گیری که از چه رنگ هایی استفاده کنی. ولی برای الان می تونی از چند فرمول انتخاب رنگ که روی چرخه رنگ ها قرار میگیرن استفاده کنی. تو ویدیو با انیمیشن توضیح دادم.

استفاده از رنگ ها : تو استفاده از رنگ ها باید جدا از زیبایی به این هم دقت کنی که (1) طرح برای چشم کاربر آزاردهنده نباشه و (2) طرح خوانا باشه. همچنین از رنگ ها می تونی برای جلب توجه قسمتی از طرح هم استفاده کنی.

سایت و اپلیکیشن : این قسمت رو پیشنهاد می کنم تو ویدیو ببینی. چند سایت و اپلیکیشن برای انتخاب رنگ معرفی کردم.

الهام گرفتن : برای الهام گرفتن بهتره طرح های سایر طراح هارو بررسی کنی یا ببینی شرکت های بزرگ از چه رنگ هایی کنار هم استفاده می کنن. از طبیعت هم می تونی الهام بگیری!

اگه این ویدیو رو دوست داشتی با هشتگ #یوکسیم تو سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بزار و برای دوستات هم ارسال کن. امیدوارم از تماشای این ویدیو لذت ببری :)

منتشر شده در تاریخ 23 آبان 1398
دیدگاه خود را ارسال کنید
پاسخ به دیدگاه
    2 دیدگاه
  1. تصویر کاربر ali 11 ماه قبل

    عالی بود

  2. تصویر کاربر حمید رضا شریفی 1 سال قبل

    سلام استاد به جای saturtionمیتوان ازواژه غلظت استفاده کرد .